Go To Global Site
Welcome to UCB in Turkey

Epilepsi Öyküleri

Bu bölümde tanıtılan kişiler epilepsi ile yaşamayı öğrenmiş ve deneyimlerini paylaşarak diğer insanlara yardım etmeyi uman kişilerdir.

Heather

Heather ayda bir kez yapılan ve epilepsiyle ilgili ayrıntılı bilgi verilen toplantıları sabırsızlıkla bekliyor. "‘Bilgi güçtür'" diye eski bir söz vardır ve ne kadar çok bilirseniz o kadar az korkacağınıza gönülden inanırım" diye açıklıyor Heather. Ve gücü aradığı yer annesiyle birlikte iki yıl önce kurdukları, doğduğu eyalet olan Nebraska'da tek olan epilepsi destek grubu.

 

Bryan

Bryan'in hayatı son zamanlarda oldukça çarpıcı değişikliklerden geçti. Geçtiğimiz yaz bisiklet üzerinde 2000 mil kat etti ve 32 kilo verdi. Bir traktör fabrikasındaki eski işine geri döndü. Şu anda bitmiş araçları fabrikanın dışına sürüyor. Bryan'in eşi Stacey Griffin 3 çocuğuyla - 6 yaşındaki Ashley, 8 yaşındaki Amber ve 10 yaşındaki Jessica - yalnızken ilk kez içinin rahat olduğunu hissediyor. Bryan ailesiyle zaman geçirmeyi gerçekten çok seviyor. "Onları her gün kucaklıyorum ve onları sevdiğimi söylüyorum" diyor Kansas'lı Bryan.