Top of this page
Skip navigation, go straight to the content

Şeffaflık İlkemiz

Değerli bilgi birikimleri ve uzmanlıklarıyla hastaların karşılanmamış ihtiyaçlarına ve hastalara alternatifler sunabilmemizi sağlayan sağlık mesleği mensupları ve sağlık kuruluşları ile yakın işbirliği yapmamız bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu işbirlikleri sayesinde, sağlık hizmetleri alanında önemli yenilikçi çözümler keşfedilmiş ve pek çok hastanın yaşam kalitesi olumlu şekilde etkilenmiştir.

İlişkilerimizde etik değerlerimize ve dürüstlük standartlarına bağlı kalmayı sürdürüyoruz. Sağlık mesleği mensupları ile olan ilişkilerimizde şeffaflığı sağlamanın, hastaların duyduğu güveni artırmak için kesinlikle gerekli olduğuna inanıyoruz. Hastalar, hekimlerinin tedavi ile ilgili tavsiyelerde bulunurken, reçete yazarken ve tedavi ederken yalnızca klinik kanıtlara ve deneyimlerine dayalı olarak hareket ettiklerine güvenebilmelidirler.

Avrupa İlaç Endüstrisi ve Dernekleri Federasyonu (EFPIA) üyesi şirketlerden biri olarak, EFPIA Şeffaflık Kurallarının gereklerini yerine getirme konusunda kararlılığımızı sürdürüyoruz. Aynı şekilde UCB Pharma A.Ş. de EFPIA Şeffaflık Kuralları ile uyumlu olan AIFD İyi Tanıtım ve İyi İletişim İlkeleri gereğince Sağlık Meslek Mensuplarına, Sağlık Meslek Mensupları Örgütlerine ve Sağlık Kurumlarına Yönelik Değer Aktarım kurallarına ve hepsinin üzerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu talimatlarına uymaktadır.

Şeffaflık girişimleri ya da bildirimleri ile ilgili sorularınız için tr-bilgi@ucb.com adresine yazabilirsiniz. 

Attığımız her adımda kendimize “Bu iş, ciddi hastalıklarla yaşayan insanların hayatında nasıl bir fark yaratacak?” sorusunu soruyoruz.

image description
Kapatın Sisteme Giriş

UCB Web sitesinin bu bölümü sağlık uzmanları içindir.

Kapatın Hesap oluşturun


Kapatın Şifrenizi mi unuttunuz?

E-posta adresinizi aşağıya yazınız