Go To Global Site
Welcome to UCB in Turkey

Türkiye'de UCB

UCB Pharma Türkiye, insan sağlığına yönelik ilaçların Türkiye’deki hastalara ulaştırılması amacıyla; 1990 yılında Belçika sermayeli UCB SA tarafından, ilaç sektöründe üretim, ithalat, ihracat, pazarlama ve satış faaliyetleri göstermek üzere kurulmuştur. UCB Pharma Türkiye 121 çalışanı ile; nöroloji, immünoloji ve yerleşik ürünler olmak üzere, üç temel ürün grubu çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

Nöroloji alanında epilepsi; immünoloji alanında ise romatoid artrit, psöriyatik artrit, aksiyal spondilartrit, psoriyazis ve Crohn hastalıkları üzerine odaklanıyoruz.  UCB Pharma, geliştirdiği yeni ilaçlar ile; epilepsi, kemik erimesi bozuklukları, lupus ve sedef hastalığı ile mücadele eden insanların hayatlarına kaliteli bir şekilde devam etmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

UCB Pharma Türkiye, ilaç geliştirmenin ve pazarlamanın ötesinde; hasta zirveleri, e-sağlık, hasta ve bakıcı kurs programları, yerel hasta girişimlerine destek ve online eğitim programları ile farklılık yaratmaktadır.